Факти про Тихий океан.

Загальна інформація про Тихий океан.

Тихий океан має найбільшу протяжність в екваторіально-тропічній зоні - 17,2 тис. км, що обумовлює його роль гігантського акумулятора сонячної енергії на планеті. З півдня Тихий океан широко відкритий впливу антарктичної області, а водообмін з Північним Льодовитим океаном через Берингову протоку занадто малий. Водообмін з Індійським океаном здійснюється через широкий протоку між островоом Тасманія і Антарктидою, а також через протоки Зондського архіпелагу; з Атлантичним - через вузьку протоку Дрейка. Наявність у верхньому стометровому шарі дуже теплих (вище 25 °) вод в центральній і західній частинах океану обумовлює широке поширення коралів, що утворюють численні острови і рифи. Виняткове явище являє собою Великий Бар'єрний риф на північний схід і схід від Австралії, який простягається на 2 тис. км від затоки Папуа до острова Фрейзер.
Кораловими рифами оточені архіпелаги Каролінські, Маршаллових островів, Лайн, Фіджі, Тонга та багатьох інших.
На північних і західних околицях Тихий океан включає моря: Берингове, Охотське, Японське, Східно-і Південно-Китайські, Арафурське і малі моря Індонезійських островів. Ці моря займають близько 8% площі океану. одночасно в самому океані виділяються великі акваторії, традиційно також звані морями: Філіппінське, Ново-Гвінейській, Коралове, Фіджі, Тасманове на заході, Росса, Амундсена, Беллінсгаузена на півдні. На північному сході виділяється залив Аляска. Острівні дуги і підводні хребти відокремлюють океан від окраїнних морів і поділяють ложе океану на чимале число великих і дрібних улоговин, багато з яких мають жолоба з глибоководними западинами глибиною понад 6 км. Характерною особливістю Тихого океану, в порівнянні з іншими, є велика кількість островів, особливо в його центральній і західній частинах. Всього їх налічують біля 10 тис. загальною площею 1,26 млн. км2 і населенням понад 8,3 млн. чоловік.
Величезні розміри океану і значна віддаленість його центральних областей від материків зумовлюють високу стабільність гідрологічних умов у просторі і в часі в порівнянні з іншими океанами. З розмірами Тихого океану пов'язані і його своєрідні «рекорди»: найсильніші вітри, найвищі і найдовші хвилі, найбільші антарктичні айсберги, найбільш руйнівні хвилі - цунамі тощо.




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тваринний світ Тихого океану.

Забруднення Тихого океану

Клімат та рельєф дна Тихого океану.